Czy instalacja taśmy ledowej to porządny pomysł?

Oświetlenie jest integralną częścią naszego powszedniego życia oraz niemal każdy aspekt prowadzonej przez nas codziennej aktywności pożąda światła. Wspólnie ze wzrostem wrażliwości na ochronę naszego środowiska przemysł oświetleniowy poczynił duże postępy, a taśma ledowa jest jednym z nich.

Oświetlenie led to znane jest z lepszej wydajności energetycznej, która była nadrzędnym punktem tak obszernej popularności tego rozwiązania w branży, jakkolwiek dopiero pasek led sprawił, że do tej formy oświetlenia przekonało się gigantyczne grono właścicieli mieszkań.
 
Istnieje dużo atutów oświetlenia led oraz poprawnie jest je zrozumieć przed decyzją o korzystaniu z tego rodzaju oświetlenia.
Czym odpowiednio jest oświetlenie rodzaju listwa led?
Oświetlenie led, to forma oświetlenia, w jakiej diody elektroluminescencyjne przekształcają energię elektryczną w światło. Lampy, taśmy oraz żarówki led są w stanie być używane w dowolnym miejscu:
 
 
mieszkania
biura
produkcja przemysłowa
pojazdy
inne
 
Jakkolwiek w mieszkaniach najprawidłowiej mogą być stosowane w owym czasie, kiedy przyjmą formę, jaką jest taśma ledowa.
 
Najważniejsze atuty taśmy led
 
Zalety oświetlenia led są rozliczne. Jednakże jedną z najważniejszych korzyści wynikających z zastosowania oświetlenia tego rodzaju jest faktycznie efektywne zużycie energii, na które pozwala.
Obecne w takiej taśmie żarówki led o wiele oszczędzają zużycie energii. Ocenia się, iż taśma ledowa jest na poziomie 80-90% wydajna energetycznie aniżeli stereotypowe żarówki fluorescencyjne lub ewentualnie żarowe (!).
 
Dla porównania:
 
światła led zmieniają około 95% całej energii w światło, a pozostałe 5% w ciepło
stereotypowe światło fluorescencyjne modyfikuje zaledwie 5% w światło, a pozostałe 95% zamienia się w ciepło
Oznacza to, że do oświetlenia taśmy led potrzeba o wiele mniej energii w porównaniu do światła fluorescencyjnego bądź żarowego. W praktyce 36-watowa dioda led zastąpiłaby 84-watową świetlówkę.
Zużycie mniejszej ilości energii oznacza, że miesięczne rachunki za prąd mogą o wiele się obniżyć. Oznacza to także, iż zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektrowni krajowych, co sprawi zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.